Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


Dowiedz się więcej Rozumiem

IGLO Light

Producent:

 

Profil

Autorski 5-komorowy profil ramy i skrzydła wykonany wyłącznie z materiału pierwotnego w klasie A o głębokości zabudowy ramy i skrzydła 70 mm z węższym o 32%, ruchomym słupkiem z symetrycznie umieszczoną klamką aluminiową (złożenie ramy i skrzydła wynosi 108 mm, szerokość słupka ruchomego 112 mm). Duża ilość światła dziennego i modne przeszklenia, dzięki większej powierzchni szyb, w porównaniu do tradycyjnych profili.

Szyba

Grubość szklenia do 40 mm. W standardzie pakiet szybowy jednokomorowy o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2K) wg PN-EN674. Możliwość zastosowania pakietów o współczynniku Ug = 0,6 W/(m2K). Możliwość zastosowania szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentowych, przeciwsłonecznych.

Okucia

MACO MULTI MATIC KS z dwoma zaczepami antywyważeniowymi w standardzie powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i opcjonalnie dostępne zawiasy ukryte we wrębie okuciowym; okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła*, mikrowentylacja w rozwórce**.

*W zależności od wysokości okna
**dla okien uchylno-rozwiernych

Zalety
  • Elegancki design wyrażony smukłymi, wąskimi i zaokrąglonymi liniami autorskiego profilu Drutex i aluminiową klamką środkową umieszczoną na węższym od tradycyjnych słupku ruchomym.
  • Duża ilość światła dziennego, dzięki węższym profilom i większej powierzchni szklenia w porównaniu do standardowych systemów
  • Bogata kolorystyka barw oklein umożliwiająca dowolną aranżację wnętrza.
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniony dzięki wysokiej jakości pięciokomorowym profilom w klasie A, wykonanym wyłącznie z materiału pierwotnego.
  • Wytrzymałość i stabilność okna, dzięki dużej komorze autorskiego wzmocnienia stalowego i nowoczesnym okuciom z dwoma czopami antywyważeniowymi.
  • Wysoka funkcjonalność dzięki nowoczesnym okuciom i tzw. przekładni napędu klamki umożliwiającej jej pozycje środkową na złożeniu skrzydeł – słupek ruchomy.
  • Świetna energooszczędność, dzięki optymalnej budowie profilu i uszczelnieniu z EPDM oraz termoramkom stalowym ocynkowanym lub opcjonalnie innowacyjnym ramkom Swisspacer Ultimate zapewniającym oszczędności energii, nawet do 12%* i niskoemisyjnym pakietom szybowym.
  • W standardzie technologia V-Perfect (cienki zgrzew) pozwala na idealne łączenie profili, gwarantujące zdecydowanie lepszą kontrolę docisku i zgrzewu, a tym samym bardzo dobre parametry w testach na wytrzymałość naroży.

Kolorystyka

Wybierz kolor dopasowany do Ciebie

iglo_light_salon_hq
 
Dane techniczne

Ramka

W standardzie ramka stalowa ocynkowana. Opcjonalnie ramka Swisspacer Ultimate dostępna w różnych opcjach kolorystycznych.

Wzmocnienie

Innowacyjny, autorski sposób ułożenia wzmocnienia w komorze wpływający na statykę i stabilność systemu. Duża komora wzmocnienia w porównaniu do tego rodzaju systemów dostępnych na rynku - zbrojenie stalowe o wymiarach 35 mm x 24 mm x 2 mm. W standardzie wzmocnienie ramy i skrzydła - stalowe w kształcie „ceownika” . Możliwość zastosowania wzmocnienia pełnego w ościeżnicy. W przypadku wzmocnienia pełnego zaczepy anywyważeniowe przykręcone do stali.

Uszczelnienie

Okno wyposażone w system podwójnego uszczelnienia: zewnętrzne, wewnętrzne z EPDM dostępne są w kolorach: czarnym, szarym. W standardzie uszczelka wypełniająca dolny rowek okuciowy.

Izolacyjność akustyczna

w zależności od zastosowanych pakietów szybowych.

Izolacyjność termiczna

Uw = 1,1 W/(m2K)* ze wzmocnieniem stalowym, dla szyby o współczynniku Ug = 0,7 W/(m2K) wypełnionej argonem, z ramka tworzywową Swisspacer
*Dla okna o wymiarach 1230 x 1480 mm, CSI Czechy.
Uw = 1,0 W/(m2K)* ze wzmocnieniem stalowym, dla szyby o współczynniku Ug = 0,6 W/(m2K) wypełnionej argonem, z ramka tworzywową Swisspacer
*Dla okna o wymiarach 1230 x 1480 mm, ift Rosenheim.